Dowiedz się więcej o różnych technikach znakowania.
Trzpień z litego węglika spiekanego oscyluje dzięki pneumatyce i elektronice. Jest on poruszany przez dwa wózki w kierunku x i y i uderza w materiał ruchem w górę i w dół. W zależności od częstotliwości uderzeń, znakowanie staje się linią ciągłą lub pojedynczą kropkowaną - idealną dla znaków, logo lub kodów dwuwymiarowych, np. Data Matrix Code.
Siła wytwarzana przez pojedyncze punkty jest znikoma. Dzięki temu możliwe jest znakowanie elementów wrażliwych na nacisk, cienkościennych, powlekanych, pustych i łukowatych. System nadaje się do prawie wszystkich materiałów - również do stali hartowanej!
W porównaniu do znakowania punktowego, trzpień traserski nie wbija się w materiał ruchem góra-dół. Jest on wciskany w materiał. W tej pozycji trzpień traserski z węglików spiekanych lub diamentów jest przesuwany przez dwa wózki w kierunku x i y. System znakowania traserskiego MARKATOR oferuje optymalne możliwości dopasowania i wysoką jakość przy maksymalnej prędkości znakowania.
System nadaje się do prawie wszystkich materiałów - od stali hartowanej do wrażliwych na nacisk produktów końcowych!
Znakowanie punktowe to jedna z metod znakowania mikroudarowego, wykorzystująca igłę z węglika spiekanego (napędzaną elektrycznie lub pneumatycznie).
Pojedyncze punkty powstają dzięki określonemu ruchowi igły znakującej w górę i w dół. Czcionki matrycowe mają standardowe rozmiary 5 x 7 lub 9 x 13 mm. Inne typy czcionek dostępne są opcjonalnie.
Kody Data Matrix umożliwiają zapisanie wielu informacji na niewielkiej powierzchni. Te dwuwymiarowe oznaczenia to bezpieczna metoda przechowywani danych. Nawet jeśli dojdzie do zniszczenia kodu (do 25%), można go odtworzyć przez kodowanie korekcyjne Reed-Solomona.
Zalety kodów Data Matrix: